Українська Асоціація Маркетингу
Сьогодні:
28
Четверг
Лютий 2024
РУС УКР ENG
Персональний вхід:   Логін: Пароль: Забули пароль? Зареєструватися
Пошук по сайту: Пошук

Регіональні представництва ІГКР
->

ІҐКР розпочав серію семінарів з питань попередження проявів дискримінаційної реклами в Україні

ІҐКР розпочав серію семінарів з питань попередження проявів дискримінаційної реклами в Україні

У Вінницькій області відбувся семінар на тему: «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством». Захід проведено в рамках проекту «Розробка та впровадження механізму попередження появи дискримінаційної реклами в інформаційному просторі», що реалізується Міністерством соціальної політики України в партнерстві з Представництвом Фонду імені Ф. Еберта в Україні.

«Приємним, разом з тим відповідальним є те, що саме Вінницька область відкриває серію проведення таких семінарів по всіх областях України. Переконана, що це не випадковість. Адже не дивлячись на те, що напрямок попередження проявів сексистської реклами в нашій державі загалом тільки набуває своєї потужності, у нашій області вже триває активна робота у цій сфері і є позитивні напрацювання, - зазначила у вітальному слові Наталя Заболотна, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, голова Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі. - Разом з тим, у сфері попередження проявів сексистської реклами залишається низка питань, для вирішення яких ми маємо консолідувати зусилля органів влади, місцевого самоврядування та громадськості, напрацювати механізми взаємодії у цьому напрямку та виробити дієвий алгоритм подальших кроків з метою досягнення сталих позитивних результатів».

У своєму виступі Тетяна Кононович, головний спеціаліст відділу гендерної політики Міністерства соціальної політики України поділилася досвідом роботи Експертної ради з протидії дискримінації за ознакою статі при Міністерстві соціальної політики України та з акцентувала увагу на необхідність поширення цього досвіду в регіонах, звернула увагу на те, що сьогодні є актуальним і нагальним підвищення обізнаності фахівців місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо шляхів попередження та протидії дискримінації за ознакою статі, поширення досвіду діяльності відповідних експертних рад та налагодження взаємодії з регіональними представництвами Індустріального Гендерного Комітету з Реклами.

Ірина Лилик, голова Індустріального Гендерного Комітету з Реклами, генеральний директор Української Асоціації Маркетингу підкреслила, що лише взаємодія та обєднання зусиль громадськості та органів влади можуть дати позитивний результат. Особливу увагу вона приділила необхідності просвітницької діяльності серед фахової спільноти та роз’яснення щодо відповідальності рекламістів у формування інформаційного простору.
Учасники семінару отримали нові знання, обмінялися досвідом та надали конструктивні пропозиції, зокрема, створити Експертну раду з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі при виконавчому комітеті Вінницької міської ради, провести навчальні тренінги для рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами в області.

В семінарі прийняли участь представники державних органів влади, зокрема Держспоживслужби у Вінницької області, департаменту економіки та інвестування Вінницької Міської ради, представники Головного територіального управління юстиції у Винницької області, Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Винницької області, департамент архітектури та містобудування Винницької міської ради представники міських рад м. Жмеринка, представники Департаменту ВМР у справах ЗМІ, департаменту соціальної політики, правової політики та якості, Винницького обласного центру зайнятості тощо

Довідка.
У Вінницькій області функціонує Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, Консультативно-дорадчий орган діє при Департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.
Вперше в області у 2017 році за кошти обласного бюджету розпочала роботу на безоплатній основі «Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (тел.0 800 75 04 75), метою роботи якої є підвищення рівня обізнаності населення із зазначених питань, надання первинної психологічної допомоги, перенаправлення для отримання подальшої допомоги шляхом консультування та надання необхідних інформаційних послуг. Лінія працює в понеділок – п’ятницю з 9.00. до 18.00.

Індустріальний Ґендерний Комітет з Рекламі (ІҐКР) – громадське об’єднання, основними завданнями якого є протидія сексистської рекламі в Україні через розгляд скарг від споживачів; проведення просвітницької діяльності. ІҐКР об’єднує фахові асоціації маркетологів та рекламістів, гендерні організації, які підписали НЕДИСКРИМІНАЦІЙНА РЕКЛАМА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ СОУ 21708654 -002-2011


Вернуться к списку